Nietypowy samochód za małe pieniądze… czyli Ford Probe II

Ford Probe II

Ford Probe II generacji, następca "jedynki" również został wyposażony w podnoszone światła. Przekonajmy się co jest nam w stanie zaoferować połączenie techniki z USA i Japonii (wiele podzespołów zostało zaczerpniętych z Mazdy)
Wiele osób może być zdziwionych, że Ford miał w swojej ofercie taki samochód; w porównaniu do ówczesnych modeli (Escort, Scorpio) stylistyka jest zupełnie inna. Produkowany był w latach 1993-1997 a dostępnymi silnikami były 2. 0 118KM lub 2. 5 V6 164KM. Oba oczywiście wolnossące, zaczerpnięte od Mazdy. W wyposażeniu znajdziemy często klimatyzację, elektrykę szyb/lusterek i co najważniejsze-wersje od 1994 roku były wyposażane w 2 poduszki powietrzne. Probe nadal wygląda dosyć młodo-prawdopodobnie najmniej się postarzało z wszystkich samochodów z podnoszonymi światłami. Za zadbany egzemplarz musimy przygotować powyżej 5000zł, często też możemy spotkać egzemplarze z sekwencyjną instalacją gazową. Niewątpliwie będzie to jeden z wielkich plusów dla osób lubiących oszczędności; nie ma też przeciwwskazań by nie montować instalacji gazowej.
Probe II jest "amerykańskim japończykiem". Jego oryginalny wygląd nadal wzbudza pozytywne emocje, a podnoszone reflektory dodają uroku. Jest to dobra propozycja dla osób, które lubią samochody z lat 90, lecz jednocześnie nie chcą być skazane na "staromodne rozwiązania".

Nietypowy samochód za małe pieniądze… czyli Mitsubishi Eclipse 1g