Nietypowy samochód za małe pieniądze… czyli Mitsubishi Eclipse 1g

Mitsubishi Eclipse

Obecnie możemy znaleźć multum nietypowych samochodów dostępnych w okolicach 10 tysięcy złotych. Jednym z nich jest Mitsubishi Eclipse I generacji. Przyjrzyjmy się mu bliżej; co skrywa japońska myśl techniczna?
Produkowany w latach 1989-1994 przeważnie był wyposażony w silnik 2. 0l 150 koni. W topowej wersji wyposażony w napęd na wszystkie osie, jednak takie egzemplarze są bardzo rzadkie i oczywiście drogie. W wyposażeniu znajdziemy klimatyzację i elektryczne szyby/lusterka. Sylwetka samochodu nadal potrafi wzbudzić pozytywne emocje i niewątpliwie wyróżnia się z tłumu ordynarnych samochodów. Zostało ich niewiele, jednak za dobrze utrzymany egzemplarz należy przygotować od 5000zł. Pamiętajmy jednak o koszcie przyszłych napraw: lepszym wyjściem jest zostawić gotówkę na później niż cały budżet przeznaczyć na zakup samochodu. Dodatkowo dostajemy podnoszone lampy: symbol motoryzacji lat 90. Dla jednych jest wspaniałym atutem, dla innych pozostaje przekleństwem ze względu na tendencję do częstego psucia się.
Samochód należy polecić każdemu fanu japońskiej motoryzacji: maniacy "JDM" na pewno świetnie znają ten model. Zaś w USA nadal świetnie prosperują kluby DSM. Jeśli lubisz japońską motoryzację i chcesz nietypowy samochód, to Eclipse pierwszej generacji jest na pewno wart rozważenia.

Nietypowy samochód za małe pieniądze… czyli Ford Probe II